Jo Nesbo - Syn

3. prosince 2015 v 16:40 |  Přečteno
Ačkoliv severské detektivky teď patří mezi velmi oblíbené a Jo Nesbo je jeden z jejich nejpopulárnějších autorů, pro mne toto byla teprve druhá knížka, kterou jsem od něj přečetla. Dostala jsem ji nedávno od manžela (k svátku, který mám velmi utajený Mrkající a ke kterému mi díky tomu přeje jen rodina).

Anotace knihy....
Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník - naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.

Protože je to detektivka, tak samozřejmě nebudu psát o ději víc... Ale musím řici, že se mi knižka líbila, dobře se četla, udržovala mne v napětí po celou dobu a konec překvapil. To, že jsem konec dočítala do půl druhé v noci, taky o něčem svědčí ... Musím říci, že se mi líbila víc než Levhart (což je druhý Nesbo, kterého jsem přečetla). Pokud máte rádi severské, trochu drsnější detektivky, tak doporučuji - určitě stojí za přečtení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 radinsen radinsen | 4. prosince 2015 v 14:48 | Reagovat

Veverko, od Nesba mám doma 5 knih a zatím jsem žádnou nečetla, ač jsem veliká milovnice severských detektivek. Ale mám je v pořadí :-) Hezký víkend, Ráďa

2 ľúbezná ľúbezná | E-mail | Web | 6. prosince 2015 v 23:36 | Reagovat

tiež mám od neho dve, ale ešte som sa k ani jednej nedostala :( ale teším sa, keďže je taký obľúbený tak myslím, že to musí byť dobré :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama