Agatha Christie - Vždyť je to hračka

22. března 2016 v 22:48 |  Přečteno
To, že příběhy Agathy Christie patří mezi mé oblíbené detektivky, jsem tu už před časem zmiňovala. Takže když jsem v knihkupectví náhodně narazila na knížku Vždyť je to jen hračka, kterou jsem ještě nečetla (a navíc byla zlevněná asi o stovku), tak jsem neodolala a odnesla si ji domů.Z anotace knížky:
Náhoda svede dohromady vysloužilého policistu Luka Fitzwilliama, vracejícího se z Dálného východu do Anglie, a zdánlivě popletenou starou dámu, která mu ve vlaku vypráví neuvěřitelnou historku o sérii vražd ve svém městečku. Teprve náhodně přečtené oznámení v černé kronice podnítí Lukův zájem vyšetřit, zda na jejím příběhu přece jen není něco pravdy... Nikdo nemůže pochybovat o tom, že Luka čeká nelehký úkol. Vždyť - jak pravila stará dáma - když vás nikdo nepodezřívá, je zabíjení vlastně hračka.
Na základě této anotace jsem předpokládala, že půjde o klasickou detektivku, na které jsem od této autorky zvyklá (nikoliv o něco podobného jako byl Cestující do Frankturtu, který mne dost zklamal). A v tomto směru knížka naplnila mé očekávání. Sice v ní nevystupuje ani jeden z mých oblíbenců, tj. ani Hercule Poirot, ani slečna Marplová, ale jinak to přesně ten typ příběhu, které od A. Christie čekám a které se mi líbí. Anglické městečko zabydlené typickými postavičkami včetně plukovníka na penzi, venkovského lékaře, majitele panství, huhňavé služebné, kde život poklidně plyne a kde by člověk neočekával zločin. Postupně rozvíjející se pátrání a odhalování novýc skutečností, několik nesprávných teorií a nakonec docela překvapivé rozuzlení (ne - vraha jsem neodhalila, byť jsem od půlky knížky měla podezření - ovšem na toho nesprávného). Tohle prostě byla "moje oblíbená Agáta", která se dobře čte.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 radinsen radinsen | 23. března 2016 v 15:46 | Reagovat

Veverko, knížka vypadá zajímavě. Časem budu mít možnost si ji půjčit od známé, tak jsem na ni zvědavá. Ráďa

2 werka13 werka13 | E-mail | Web | 23. března 2016 v 23:05 | Reagovat

[1]: Jestli se máš ráda klasické detektivky, tak by se ti mohla líbit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama